تبلیغات
رکابزن : آموزش و اخبار دوچرخه سواری - مطالب هفته سوم دی 1392
رکابزن : آموزش و اخبار دوچرخه سواری
"ورزش رمز سلامتی و شادابی"
تاریخ : چهارشنبه 18 دی 1392

زندگی سالمارسال توسط کیوان فولادفر
تاریخ : چهارشنبه 18 دی 1392


یک ماجراجوی بریتانیایی قصد داشت با یک سه چرخه لاستیک پهن یا زمین‌گستر در قطب جنوب به اکتشاف و ماجراجویی بپردازد. او سرانجام به هدف خود رسید و نام خود را به عنوان اولین فردی که با موفقیت در حاشیه قاره جنوبگان برای رسیدن به قطب سه‌چرخه سواری کرده است، ثبت کرد.

سه‌چرخه سواری در قطب جنوب!

«ماریا لجیرستم» اولین فردی است که توانست با استفاده از یک سه‌چرخه دستکاری شده مسیری 800 کیلومتری را (البته از مسیری کوتاهتر) روی قطب جنوب طی کند.

پیش از کریسمس بود که اعلام شد که یک زن ماجراجوی 35 ساله انگلیسی به نام «ماریا لجیرستم» در تلاش برای رفتن به قطب جنوب با یک سه‌چرخه است...! که البته این سفر در قالب یک مسابقه و رقابت با دو رقیب دیگر آغاز شد. این سفر اولین رکاب‌زن به قطب جنوب پس از 10 روز و عبور از مسیری 804 کیلومتری به پایان رسید تا نامش به عنوان اولین رکاب زنی که از لبه قاره قطب جنوب تا دقیقا مبدا آن را طی کرده است وارد کتاب رکوردهای گینس شود.

سه‌چرخه سواری در قطب جنوب!

«ماریا لجیرستم» اولین فردی است که به این عنوان دست پیدا کرده است.

این خانم ماجراجو اصلیت بریتانیایی دارد و در طی این مسیر توانست دو رقیب خود را نیز شکست دهد. این سه نفر مسابقه را 10 روز پیش آغاز کرده بودند تا اینکه ماریا توانست با سرعت به خط پایان برسد. طراحی این سه چرخه به گونه‌ای که گویی روی زمین پهن شده باشد انتخاب خود ماریا لیجرستم بود تا بتواند ثبات این وسیله را حتی در شرایط وزش بادهای شدید حفظ کند. البته این سفر به هیچ عنوان راحت نبوده است، و این خانم 35 ساله در طول راه شرایط سختی را تحمل کرده است. طول این مسیر کوتاه تر 644 کیلومتر بود و از لبه تپه یخی راس تا کوه یخی لورت (Leverett ) و از آنجا به سمت قطب جنوب گسترده شده است.ارسال توسط کیوان فولادفر
رئیس سازمان لیگ اعلام کرد:
برگزاری هم اندیشی باشگاه های دوچرخه سواری سراسر کشور

سازمان لیگ فدراسیون دوچرخه سواری اقدام به برگزاری هم اندیشی باشگاههای حاضر در لیگ دوچرخه سواری می نماید.


به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری محمود وفایی ریاست سازمان لیگ فدراسیون دوچرخه سواری اعلام کرد ؛ این سازمان در نظر دارد تا جلسه هم اندیشی باشگاه های دوچرخه سواری حاضر در مسابقات لیگ دوچرخه سواری کشور را با حضور مدیران فنی و نمایندگان باشگاه ها برگزار نماید .


وی افزود : این جلسه به منظور اعلام قوانین جدید و تغییرات اساسنامه به بحث و تبادل نظر در خصوص هرچه بهتر برگزار شدن مسابقات لیگ دوچرخه سواری کشور در فصل جدید رقابتهای باشگاهی میباشد.


ایشان در انتها خاطر نشان کردند که این جلسه یک روز قبل از برگزاری مراسم اختتامیه فصل سال 92 در اوایل بهمن ماه برگزار می شود .


منبع : فدراسیون دوچرخه سواری


ارسال توسط کیوان فولادفر
تاریخ : دوشنبه 16 دی 1392
1-آواکادو

2-میوه های گروه تمشک و توت فرنگی

3-شکلات تلخ

4-چای سبز

5-ماهی خال خالی، قزل آلا، ساردین و ماهی تن تازه

6-صدف خوراکی

7-انار و آب انار

8-اسفناج

9-گوجه فرنگی

10-گردو


ارسال توسط کیوان فولادفر

VPN setup

قالب وبلاگ

دانلود رایگان