تبلیغات
رکابزن : آموزش و اخبار دوچرخه سواری - مطالب هفته دوم مهر 1392
رکابزن : آموزش و اخبار دوچرخه سواری
"ورزش رمز سلامتی و شادابی"
تاریخ : شنبه 13 مهر 1392

یک مهندس آرشیتکت در لندن به نام سم مارتین امیدوار است سطح دوچرخه سواری را بالاتر ببرد : تا آسمان. این شخص به دلیل عدم امنیت کامل دوچرخه سواری در شهر, آن را کنار گذاشت و از همان موقع بود که ایده طراحی فضای دوچرخه سواری دور از فضای شلوغ شهر به سرش افتاد. تصویری که او ارائه داده به نظر در آینده بسیار دور قابل دسترسی است ولی هدف او این است که تا سال ۲۰۱۵ آن را به مرحله اجرا درآورد. دوچرخه سواران مثلا با پرداخت یک پوند می توانند از این تونل استفاده کنند. این پروژه ارزان نخواهد بود اما آقای مارتین امیدوار است که بتواند مقداری از هزینه پروژه را از طریق طرح مشارکت شهر با بانک ها به انجام برساند.

این نظریه مورد استقبال تحلیل گران قرار گرفته است چرا که آنها هم بر این عقیده اند که دیگر جایی برای دوچرخه سواران در روی زمین نمانده است. شهردار لندن در این زمینه گفته است که با این طرح , لندن به شهر دوچرخه سواران تبدیل می شود و این طرح را بسیار جالب می داند.
ارسال توسط کیوان فولادفر
تاریخ : جمعه 12 مهر 1392

 به نظرشما مفیدترین نوشیدنی جهان چیست؟ چای، چای سبز، آب‌معدنی، قهوه نسکافه، کاپوچینو، کافه میکس یا …

هیچ‌کدام از نوشیدنی ها جواب صحیح نیست؛ اگر کنجکاو شده‌اید و می‌خواهید بدانید جواب‌ این معما چیست، پس متن زیر را به دقت بخوانید:

طی تحقیقات پروفسور بردیشیف روسی راز طول عمر رهبران اتحاد جماهیر شوروی سابق، هند و کره شمالی نوشیدن‌ این آب است. ‌این پروفسور روسی که ۸۲ سال سن دارد، درباره چگونگی تهیه‌ این آب دستور زیر را ارائه داده است:

آب معمولی شیر را منجمد و سپس آن را از یخچال خارج کرده و اجازه دهید تا دوباره ذوب شود به اندازه‌ای که درون ظرف فقط قطعه یخی به حجم یک تخم مرغ باقی بماند. ‌
این قطعه یخ تمام ناخالصی‌های آب را ازجمله موادی که سلول‌های بدن را از بین می‌برد، به خود جذب می‌کند. با خارج کردن ‌این قطعه یخ یک لیوان آب سبک به دست می‌آید که مفیدترین نوشیدنی دنیا است و همچنین در طولانی کردن عمر انسان نیز موثر است.ارسال توسط کیوان فولادفر
برای اولین بار در تاریخ دوچرخه سواری ایران

حضور یک دوچرخه سوار ایرانی در مسابقات قهرمانی جهانبه گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری ؛برای اولین بار در تاریخ دوچرخه سواری ایران ، پرویز مردانی رکابزن کشورمان پس از یک رقابتی سخت با دیگر رکابزنان حاضردر مسابقات قهرمانی جهان کوهستان لانکاوی، توانست جواز حضور در مسابقات جهان در سال 2014 در کشور آفریقا جنوبی را کسب کند.


گفتنی است:مسابقات بین المللی کوهستان لانکاوی در مواد سرعتی و استقامت در پنج مرحله از تاریخ ششم لغایت سیزدهم مهرماه به میزبانی کشور مالزی در حال برگزاری است.

منبع:فدراسیون دوچرخه سواری ایران


ارسال توسط کیوان فولادفر

VPN setup

قالب وبلاگ

دانلود رایگان